Antywirus na smartfona

Antywirus na smartfona

Smartfon, zwłaszcza oparty na systemie Android, łatwo może stać się celem złośliwego oprogramowania lub ataku oszustów. Warto zatem poznać sposoby, jak możemy chronić swój telefon przed niebezpieczeństwami czyhającymi w internecie.

Android jest obecnie najpopularniejszą platformą mobilną i najbardziej popularnym celem cyberprzestępców, dlatego należy skonfigurować swój telefon tak, by bateria była wykorzystywana optymalnie, telefon będzie chroniony przed utratą i kradzieżą danych, a użytkownik zabezpieczony przed działalnością przestępców. A tych ostatnich kusi otwartość systemu Android. Możliwość wykorzystania wielu sklepów z aplikacjami do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania stanowi cenne narzędzie dla oszustów. Ponadto, w przeciwieństwie do świata iOS, nawet na oficjalnej witrynie sklepu Google Play nie ma żadnego mechanizmu sprawdzającego zawartość kodu aplikacji, co sprawia, że przestępcy mogą praktycznie natychmiast dotrzeć ze złośliwym oprogramowaniem do wszystkich użytkowników Androida. Dlatego, by strzec swój telefon przed przestępcami, trzymaj się poniższych wskazówek.

Zawsze używaj blokady ekranu, w przeciwnym wypadku, jeśli zgubisz telefon lub zostanie on skradziony, złodziej nie tylko będzie miał dostęp do maili i zdjęć, ale również do konta Google, na którym mogą być przechowywane dane dotyczące finansów i inne osobiste informacje.

Kiedy łączysz się z publiczną siecią bezprzewodową, odznacz pole "Automatycznych połączeń w przyszłości". Opcja ta może sprawić, że twój telefon będzie automatycznie łączyć się z pobliskimi sieciami o podobnej nazwie, co może być groźne dla twoich danych.

Zwracaj także szczególną uwagę na pozwolenia, o które proszą aplikacje podczas instalacji. Zastanów się dobrze, zanim zainstalujesz aplikacje wymagające się pozwolenia na łączenie się z internetem, wysyłanie lub odbieranie SMS-ów, odbieranie połączeń telefonicznych lub otrzymanie dostępu do książki telefonicznej itp.

Antywirusy F-Secure dostępne nierzadko darmowo na rynku aplikacji mobilnych dają wysoką gwarancję na zabezpieczenie twojego smartfona przed szkodliwym oprogramowaniem. Zainstaluj program i nie martw się możliwym zainfekowaniem telefonu.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Klinika medycyna estetyczna dr Parda

ul. GRUSZEK i JABŁUSZEK 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5
Firma Przyczepą Przez Świat - wypożyczanie komfortowych przyczep kempingowych

Aleje Jerozolimskie 247
05-816 Opacz

Średnia Ocena

5/5
Firma Stalgast wyposażenie gastronomii

Staniewicka 5
03-310 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Efektywna reklama w Internecie

Efektywna reklama w Internecie

Elektroniczny obieg dokumentów

Elektroniczny obieg dokumentów

Oprogramowanie dla firm

Oprogramowanie dla firm