Co możemy znaleźć w ofercie sklepu tuningowego?

Co możemy znaleźć w ofercie sklepu tuningowego?

Tuning optyczny to coś, co zawsze elektryzuje miłośników motoryzacji. W przeciwieństwie do tuningu mechanicznego czy elektronicznego, ten optyczny wymaga znacznie mniej pracy oraz środków finansowych. Co więcej, tuning optyczny oprócz walorów estetycznych, może także wyraźnie wpływać na aerodynamikę pojazdu. Trzeba mieć na uwadze, że nie jest to jakaś ekstremalna różnica w przyczepności, ale zawsze to jakieś wsparcie podczas jazdy z większą prędkością. Jako że tuning optyczny jest coraz bardziej popularny, na rynku istnieje wiele firm zajmujących się produkcją tego typu elementów wyposażenia. Jakie produkty możemy znaleźć w ich ofertach?

Pierwsze skojarzenie w przypadku tuningu optycznego jest praktycznie u każdego podobne - wielki spoiler na dachu lub drzwiach bagażnika. Rzeczywiście, tego typu produkty królowały kilkanaście lat temu. Dziś, oferty twórców tuningu są znacznie szersze, a asortyment obfituje w coraz mniejsze i dyskretne elementy wyposażenia. Przeglądając oferty sklepów tuningowych z pewnością natkniesz się na dokładki progów. To elementy w formie długich listewek, które montuje się pod progami samochodu. Dzięki nim optycznie obniża się wysokość nadwozia, a pojazd zyskuje bardziej sportowy charakter. Dokładki pod progi to także elementy, które łączą wszystkie części tuningu w całość, dzięki czemu pojazd wygląda bardziej estetycznie i nowocześnie. Dokładki progów dostępne są w wielu wersjach, od tych nieco większych po niewielkie listewki o płaskiej formie.

Sklepy tuningowe dysponują także wieloma ciekawymi spoilerami. Dziś, twórcy produktów motoryzacyjnych proponują znacznie mniejsze i estetyczne elementy, które jedynie podkreślają sportową sylwetkę pojazdu. Spoilery mogą także mieć wpływ na poprawę aerodynamiki. Dzięki takiemu elementowi powietrze opływające karoserię zacznie mocniej dociskać tylną oś, co przełoży się na poprawę przyczepności. Lotki są najczęściej wyposażone w taśmę dwustronną, umożliwiającą precyzyjny montaż. Nowoczesne spoilery są łatwe w montażu i demontażu, a także występują w różnych rodzajach wykończenia.

Na klientów szukających ciekawych części tuningu optycznego czekają także estetyczne i funkcjonalne splittery. Na rynku dostępne są splittery przednie oraz tylne, które z kolei dzielą się na boczne oraz środkowe. Produkty dedykowane montażowi w tylnej części pojazdu raczej nie mają wpływu na aerodynamikę, a jedynie na estetykę samochodu. Elementy optycznie obniżają wysokość nadwozia, podkreślając tym samym sportowy wygląd pojazdu. Splitter przedni to element, który oprócz walorów estetycznych, ma wpływ na poprawę aerodynamiki pojazdu. Dzięki produktowi powietrze dostające się pod zderzak zaczyna z większą siłą naciskać na przednią oś, co przyczynia się do wzmocnienia przyczepności oraz stabilności. W przypadku typowo sportowych samochodów producenci oferują często ciekawsze i bardziej rzucające się w oczy splittery hybrydowe lub racingowe. Montaż tego typu produktu to świetny pomysł na wyróżnienie pojazdu i podkreślenie jego indywidualnego stylu.

Wspomniane produkty są najczęściej spotykanymi elementami wyposażenia na rynku. Jeśli jednak potrzebujesz czegoś więcej, z pewnością zwrócisz uwagę na zderzaki oraz akcesoria. Jednym z najpopularniejszych europejskich twórców części tuningu jest polska firma Maxton Design. Producent działa w branży od wielu lat i oferuje klientom wysokogatunkowe elementy wyposażenia do pojazdów aż kilkudziesięciu marek.

 

Zobacz również: Maxton Design

Opinie (1)

Paweł

2022-02-04 12:03:14

Adres IP:

*.*.*.114

Polecam

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Linea - Profesjonalny serwis maszyn TASKI

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Biuro księgowe

Biuro księgowe

Co nam daje strona www?

Co nam daje strona www?

Szybki i łatwy wybór antywirusa

Szybki i łatwy wybór antywirusa