Co to jest pożyczka obrotowa?

Co to jest pożyczka obrotowa?

Pożyczka obrotowa to specjalny kredyt, który jest głównie przeznaczony na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej, tj. pokrycie kosztów administracyjnych, części kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników, a także zakupem wyposażenia firmy. Pożyczka obrotowa pozwala zapewnić firmie płynność finansową, czyli pozwala uregulować ona zobowiązania gotówkowe nawet przy braku pieniędzy, które na przykład są czasowo zamrożone w należnościach od dłużników.

W Podkarpackim Funduszu Rozwoju istnieje możliwość wybrania pożyczki obrotowej w kwocie nawet do 500 tysięcy złotych oraz z możliwością spłaty nawet do 7 lat. Pożyczka obrotowa udzielana jest firmom z sektora MŚP, co oznacza, że obsługuje firmy mikro, małe oraz średnie, które swoją działalność gospodarczą mają zarejestrowaną, prowadzą ją na terenie województwa podkarpackiego, a także mają tutaj siedzibę lub oddział firmy. Pożyczka na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej jest szczególnie ważna w przypadku małych firm, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem lub próbują go zmodernizować.

Z pożyczki dla firm Rzeszów można sfinansować wynagrodzenie pracowników, zakup towarów oraz wszystkie bieżące wydatki, na które firma nie ma wystarczających środków pieniężnych. Wypłaty pożyczki obrotowej zazwyczaj nie mają ustalonego wcześniej harmonogramu, lecz są realizowane w ramach dostępnego limitu wybranego przez właściciela firmy.
Pożyczki obrotowe nie posiadają również harmonogramu spłat, ponieważ zazwyczaj spłacana jest cała kwota kapitału do zapadnięcia daty wygaśnięcia kredytu. Pożyczka obrotowa ma sporo zalet, ponieważ za jej pomocą można ustabilizować kondycję firmy, a także zachować płynność finansową. Środki pieniężne z takiej pożyczki nie mogą zostać natomiast przeznaczone do spłacania innych zadłużeń kredytowych. Opcja pożyczki obrotowej jest szczególnie korzystna dla właścicieli małych lub średnich biznesów, które zmagają się z uiszczeniem odpowiednich środków na bieżące opłaty i inwestycje. W przypadku pożyczki obrotowej rachunek jest cały czas aktywny, a odsetki naliczane są wyłącznie do kwoty, która została wykorzystana. Co więcej, tego typu pożyczka może zostać udzielona wyłącznie w polskiej walucie.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Linea - Profesjonalny serwis maszyn TASKI

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Korzyści pozycjonowania

Korzyści pozycjonowania

Trendy w projektowaniu stron internetowych

Trendy w projektowaniu stron internetowych

Wybór agencji reklamowej

Wybór agencji reklamowej