Czy antywirus wystarczy?

Czy antywirus wystarczy?

Każdy szanujący się użytkownik komputera wie co to program antywirusowy i do czego jest potrzebny. Jednak w dzisiejszych czas technologia rozwija się w dużo szybszym tempie niż wcześniej i coraz łatwiej wirusy umykają uwadze antywirusów. Istnieją już coraz więcej wirusów co i tak potrafią uszkodzić Twój sprzęt bez Twojej wiedzy a Twojego antywirusa tym bardziej.

Ludzie dzisiaj cenią sobie bezpieczeństwo tak więc dodatkowo antywirusy powinny mieć zaporę sieciową oraz kontrolę nad pocztą elektroniczną i pobieranymi plikami ale też ochronę przed włamaniami.

Od zawsze jest wiadomo ze im więcej możliwości masz tym łatwiej jest się wkraść lub uszkodzić kogoś. Tak też jest z wirusami dzisiaj. Skoro my jako użytkownicy w sieci możemy zrobić niezliczoną ilość rzeczy legalnych lub nie i mieć dostęp do każdej informacji co kiedyś chociaż przez raz pojawiła się w sieci to też wirusy już są bardziej zaawansowane i niebezpieczne dla naszego komputera.

Musimy wybrać skuteczny program antywirusowy ale też profilaktycznie uważać na co się ściąga z sieci lub jakie strony odwiedzamy. Nie możemy dopuścić do sytuacji gdzie myślimy ze mając dobry antywirus to możemy wszystko. Trzeba pamiętać ze my jesteśmy odpowiedzialni za nasz sprzęt, więc tak jak używamy antywirusa żeby go chronić to musimy też się starać by nie narażać go na zagrożenie, bo program antywirusowy nie zawsze może nam pomóc.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Linea - Profesjonalny serwis maszyn TASKI

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Identyfikacja wizualna firmy

Identyfikacja wizualna firmy

Usługi agencji reklamowej

Usługi agencji reklamowej

Wybór agencji reklamowej

Wybór agencji reklamowej