Czym jest marketing szeptany?

Czym jest marketing szeptany?

Marketing szeptany czyli buzz marketing to jedna z najczęściej stosowanych obecnie strategii marketingowych. Stanowi doskonałe uzupełnienie dla pozycjonowania. W ich efekcie Twoja strona internetowa będzie lepiej widoczna w wyszukiwarkach, a marka będzie pozytywnie kojarzona. Marketing szeptany polega na wywoływaniu spontanicznych i niczym niewymuszonych dyskusji na temat produktów i usług. To bardzo dobry, a przy tym skuteczny sposób na zaprezentowanie swojej oferty zupełnie nowemu gronu odbiorców. Działania te wykonywane są przede wszystkim na forach internetowych, które są popularnym miejscem dyskusji w sieci. Co więcej, fora internetowe to źródło wartościowych linków. Dzięki naturalnemu umieszczaniu linków w wypowiedziach, buzz marketing pozytywnie wpłynie na polepszenie pozycji strony w Google.

Mało kto dokonuje zakupu (nawet najmniejszego) bez uprzedniego sprawdzenia opinii o danym produkcie. Sprawdzamy oceny, czytam opinie i to one w dużej mierze wpływają na to, czy dochodzi do finalizacji transakcji, czy też nie. Dlatego też marketing szeptany jest popularną metodą promocji i jest świetną inwestycją dla przedsiębiorstwa, które z niego korzysta.

Jedną z agencji interaktywnych, która oferuje usługi marketingu szeptanego, jest Argonium. Firma ma siedzibę w Rzeszowie, ale swoją ofertę kieruje do klientów z całego kraju. Buz marketing w wykonaniu Argonium bazuje na forach internetowych. To świetne miejsca, które dzieli się pod kątem lokalizacji oraz tematyki. Warto wiedzieć, że działania agencji są w pewien sposób uwarunkowane. Zabronione jest oczernianie konkurencji, spamowanie linkami oraz umieszczanie nieprawdziwych informacji. Argonium praktykuje tylko etyczne działania i nie godzi się na jakiekolwiek ataki w stronę konkurencji. Pożądane jest za to spontaniczne zachęcanie użytkowników do wyrażania opinii na temat danych produktów. Dzięki aktywnemu uczestnictwu, zadawaniu pytań i odpowiadania na nie, internauta chętniej kliknie w link kierujący wprost do oferowanego przez Ciebie produktu.

Agencja Interaktywna Argonium działa w kilku etapach. Przed rozpoczęciem tworzenia strategii, powstaje baza zawierająca listę odpowiednich grup dyskusyjnych oraz for i serwisów branżowych. W następnym kroku następuje utworzenie planu działania. Powstaje harmonogram częstotliwości pojawiania się wpisów oraz wytyczne dotyczące treści. Na końcu wdrażana jest właściwa kampania reklamowa, która przyczyni się do odniesienia sukcesu.

Efektywny marketing szeptany może przynieść naprawdę wiele korzyści. Do najważniejszych należą: zdobycie wyższej pozycji w wyszukiwarce, dotarcie do nowych klientów i zbudowanie pozytywnych relacji oraz zbudowanie renomy marki. Co więcej, buzz marketing stanowi doskonałe uzupełnienie dla pozycjonowania oraz innych działań promocyjnych. Jeśli chcesz osiągnąć te cele, oferta agencji Argonium z pewnością Cię zainteresuje. Firma jest jedną z wiodących w regionie i współpracuje z wieloma klientami. Sprawdź, jakie są ich możliwości!

Opinie (4)

Arek

2022-04-14 10:41:39

Adres IP:

*.*.*.022

Bardzo przydatne działania niezależnie od branży
Daniel

2022-04-08 10:42:51

Adres IP:

*.*.*.139

Działania pozwoliły mi dotrzeć do większej liczby odbiorców. Polecam Argonium
Jerzy

2022-03-12 10:44:19

Adres IP:

*.*.*.240

Znacznie wpłynęło na lepsze pozycjonowanie firmy w wyszukiwarkach
Dariusz

2021-09-02 09:23:19

Adres IP:

*.*.*.77

Korzystałem ze takiej usługi jaką jest marketing szeptany, i w moim przypadku przyniosło to bardzo wymierne korzyści na co złożyło się znacznie większe zainteresowanie, prowadzonym przeze mnie biznesem.

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Linea - Profesjonalny serwis maszyn TASKI

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Antywirusy

Antywirusy

Inwestycja w biznes cukierniczy - nowoczesna oblewarka Crealine

Inwestycja w biznes cukierniczy - nowoczesna oblewarka Crealine

Wybór agencji reklamowej

Wybór agencji reklamowej