Dlaczego kupując drukarkę, należy zwrócić uwagę na parametry wydajności?

Dlaczego kupując drukarkę, należy zwrócić uwagę na parametry wydajności?

Wydajność drukarki jest jednym z czynników, na który warto zwrócić uwagę, wybierając urządzenie drukujące. Jednakże należy pamiętać, że nie tylko wydajność drukarki ma znaczenie, ale również inne czynniki, np. innowacyjne podzespoły, jakość oferowanego druku czy wykonanie drukarki. Nowoczesna drukarka pozwoli Ci znacznie zmniejszyć koszty eksploatacji ze względu na wprowadzenie ekonomicznych rozwiązań niż w przypadku starszych generacji drukarek, które dodatkowo mają zmniejszoną wydajność wkładu. Wracając do wydajności druku — jakie są parametry, które powinny nas zainteresować przy wyborze drukarki?

Jak mierzy się normy wydajności druku?
Normy wydajności druku określane są przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną ISO oraz Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną IEC. Procedura mierzenia wydajności druku jest niezwykle precyzyjna i polega na wykonaniu kontrolowanej procedury, dzięki której będzie możliwe otrzymanie powtarzalnego i obiektywnego wyniku. Pomiar wydajności kaset określany jest dzięki wykorzystaniu wartości procentowej strony. Z aktualnych badań wydajności druku czarno-białego wynika, że średnie pokrycie strony wynosi ok. 5% z lekkimi odchyleniami. W przypadku testów na druku czarno-białym wykorzystuje się standardowe strony tekstowe. Testy wydajności druku prowadzone są aż do czasu całkowitego opróżnienia kasety — przerwy są ewentualnie wykonywane na uzupełnienie papieru w drukarce.

Czy testy wydajności druku różnią się przy tonerach kolorowych?
Podczas przeprowadzania testów z tuszami kolorowymi wykorzystywanych jest aż kilka rodzajów stron standardowych, co wpływa na większe pokrycie procentowe strony, a także doprowadza do znacznego zwiększenia odchyleń wydajności druku. Warto pamiętać, że w przypadku wyboru drukarki nie tylko istotne znaczenie ma wydajność druku, ale również inne czynniki, które pozwolą nam utrzymać budżet w ryzach.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Linea - Profesjonalny serwis maszyn TASKI

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Optymalizacja stron www

Optymalizacja stron www

Reklama i Public Relations

Reklama i Public Relations

Agencje interaktywne

Agencje interaktywne