Funkcjonowanie systemów intranetowych

Funkcjonowanie systemów intranetowych

Pod tajemniczo brzmiącym pojęciem intranetu prezentowane są systemy komunikacyjne stworzone w oparciu o innowacyjne rozwiązania i stosowane na ogół w kwestii wewnętrznego funkcjonowania danej firmy lub określonego przedsiębiorstwa. Jeżeli stanowisz pracownika konkretnego podmiotu gospodarczego wyposażonego w intranet, dysponujesz możliwością dostępu do wszelkich jego zasobów poprzez zalogowanie się spoza komputerów wchodzących w skład sieci wewnętrznej. Warunek jest tu tylko jeden – musisz być pracownikiem tejże firmy lub tegoż przedsiębiorstwa. 

Strony internetowe wchodzące w skład omawianego w niniejszym tekście intranetu są ukryte przez osobami, które to nie są zatrudnione w danych placówkach. Z perspektywy pracowników natomiast intranet okazuje się świetnym rozwiązaniem, które w znaczący sposób ułatwia komunikację wewnętrzną. Otóż ściślej rzecz biorąc za pośrednictwem właśnie intranetu istnieje szansa na przedstawienie informacji, które niezbędne są do ogłoszenia personelowi. Jeżeli natomiast w grę wchodzi naprawdę duża firma czy rozległe przedsiębiorstwo to tak naprawdę niezwykle trudne okazuje się wymienienie wszelkich wiadomości face to face. Intranet wykonuje to natomiast szybko, sprawnie i bez większych problemów.

Funkcjonowanie systemów intranetowych jest opcją bardzo dobrą pod wieloma praktycznymi względami. Otóż pierwszą korzyścią jest przede wszystkim fakt, że istnieje możliwość redukcji kosztów przekazywanych jak dotąd na inne formy komunikacji wewnątrz firmy. Ponadto poprzez intranet jest też okazja do zarządzania i sterowania zasobami danej placówki, na przykład rezerwacją sal konferencyjnych.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Linea - Profesjonalny serwis maszyn TASKI

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Organizacja kampanii reklamowej

Organizacja kampanii reklamowej

System ERP

System ERP

Linie do produkcji ciastek — jak dobrać odpowiednie maszyny?

Linie do produkcji ciastek — jak dobrać odpowiednie maszyny?