Kuchnia klasyczna czy nowoczesna, którą wybrać?

Kuchnia klasyczna czy nowoczesna, którą wybrać?

W przypadku aranżacji kuchni niezwykle ważne jest określenie stylu, w którym chcemy, aby pomieszczenie zostało wykończone. W przypadku, gdy rozważamy dwie możliwości, tj. kuchnię nowoczesną lub kuchnię klasyczną. W przypadku kuchni nowoczesnej, można sobie pozwolić na przestrzeń otwartą, natomiast w przypadku kuchni klasycznej znacznie częstszym rozwiązaniem jest kuchnia zamknięta. Która aranżacja będzie lepiej pasowała do Twojego gustu?

Kuchnia klasyczna, czyli przytulna i ciepła aranżacja

Z założenia kuchnia klasyczna powinna być aranżacją ciepłą i przytulną, która jest zupełnym przeciwieństwem do chłodnego minimalizmu oraz nowoczesnych figur. W kuchni klasycznej ogromną rolę odgrywają zdobienia oraz detale, które subtelnie wzbogacają wnętrze, a jednocześnie nie są wyznacznikiem kiczu. W kuchni klasycznej częstym dodatkiem są kolumny, pilastry, estetyczne frezowania oraz zagłębienia. Najczęściej w kuchniach klasycznych dominują białe lub drewnopodobne meble, jednakże nie brakuje tutaj również mebli w ciemniejszych odcieniach, np. wiśni czy ciemnego orzecha. Wspomniane odcienie ocieplą wnętrze i jednocześnie nadadzą mu aspektu elegancji. Stylizowane meble często odznaczają się złotymi uchwytami, które jednak często wykonane są z żeliwa lub innego metalu. Nieodłącznym elementem wyposażenia kuchni w stylu klasycznej jest oszklony kredens lub witryna z podświetlonymi półkami, na której można eksponować kryształy czy elementy zastawy porcelanowej. Z pewnością kuchnia klasyczna to niezapomniane połączenie tradycji z wyjątkową elegancją.

Jak zaaranżować kuchnię nowoczesną?

Chociaż styl kuchni nowoczesnej jest niejednoznaczny, to jednak daje się określić w kilku słowa: przestrzeń i minimalizm. Kuchnia nowoczesna powinna być przestrzenią otwartą, która przechodzi w jadalnię lub salon. Najczęściej w kuchniach nowoczesnych meble wykonane są z drewna, są lakierowane albo wyklejone egzotycznym fornirem. W kuchni nowoczesnej wszystko ma swoje miejsce i będzie ukryte w szafkach czy szufladach, dzięki czemu przestrzeń nie zostanie zabrudzona czy zagracona. Nowoczesne kuchnie zazwyczaj są zaaranżowane w wyspy kuchenne, które są sporym udogodnieniem.

Opinie (1)

El Wira

2022-05-06 08:38:59

Adres IP:

*.*.*.107

Dla mnie zdecydowanie kuchnia w stylu klasycznym!

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Linea - Profesjonalny serwis maszyn TASKI

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Szybko, wygodnie i smacznie, czyli usługa cateringowa na wysokim poziomie

Szybko, wygodnie i smacznie, czyli usługa cateringowa na wysokim poziomie

Wdrażanie HRM w Twojej firmie

Wdrażanie HRM w Twojej firmie

Najnowsze trendy w dekoracjach weselnych - pomysły na wyjątkową aranżację

Najnowsze trendy w dekoracjach weselnych - pomysły na wyjątkową aranżację