Kurze łapki - jak się ich pozbyć?

Kurze łapki - jak się ich pozbyć?

Kurze łapki Warszawa, czyli drobne linie w okolicy zewnętrznych kącików oczy, są jednymi z pierwszych zmarszczek, które pojawiają się na twarzy. Nie da się ich uniknąć, ponieważ powstają naturalnie w wyniku procesów starzenia się skóry. Na szczęście obecnie łatwo można się ich pozbyć korzystając z szerokiej gamy zabiegów estetycznych.

Czym są kurze łapki?
Nazwa "kurze łapki" wynika z wyglądu zmarszczek. Są one ułożone strzeliście i i promieniują z zewnętrznych kącików oka, dlatego przypominają właśnie łapki kury. Posiadają je wszyscy, jednak w młodym wieku dostrzegalne są wyłącznie podczas uśmiechania się. Wraz z upływem czasu pogłębiają się jednak i stają się bardziej widoczne. Nazywane są często zmarszczkami uśmiechu, dlatego wiele osób jest dumnych z ich posiadania, ponieważ stanowią one dowód na życie wypełnione radosnymi momentami. Niektórzy jednak odczuwają z powodu posiadania kurzych łapek dyskomfort, dlatego decydują się na rozwiązanie problemu przy pomocy nowoczesnych zabiegów estetycznych.

Jak powstają kurze łapki?
Nie tylko mimika twarzy jest tym co wpływa na wygląd skóry pod oczami. Kurze łapki mogą pogłębiać się również w wyniku częstej ekspozycji skóry na słońce, braku odpowiedniej pielęgnacji, złej diety, nadużywania alkoholu i palenia papierosów. Delikatna i uboga w tkankę tłuszczową skóra pod oczami jest bardzo podatna na uszkodzenia. Dodatkowo, gdy z wiekiem zmniejsza się zdolność organizmu do syntezy kolagenu, wygląd skóry ulega pogorszeniu.

Jak się pozbyć kurzych łapek?
Przede wszystkim warto dbać o odpowiednią profilaktykę. Stosowanie kremów pod oczy, zakładanie okularów przeciwsłonecznych, dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu i dobra dieta stanowią podstawę. Działania te nie zapobiegną powstawaniu kurzych łapek, ale w znaczny sposób opóźnią ich pojawienie się. Osoby, które chcą przywrócić skórze pod oczami młody wygląd, mogą skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. To małoinwazyjna alternatywa dla liftingu chirurgicznego. Istnieje kilka metod na likwidację kurzych łapek. Można zdecydować się na zastrzyk z botoksu, wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym lub laseroterapię. Dla osób, które lubią innowacyjne techniki poprawy urody, dostępna jest również korekta kurzych łapek technologią plazmy. Dzięki specjalnemu urządzeniu PLASMAGE można precyzyjnie poprawić obszar skóry wokół oczu już w 20 minut.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Linea - Profesjonalny serwis maszyn TASKI

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Audyty SEO vs. Audyty UX

Audyty SEO vs. Audyty UX

Strony internetowe WWW

Strony internetowe WWW

Katalogi stron internetowych

Katalogi stron internetowych