Medycyna estetyczna na problemy z nadpotliwością

Medycyna estetyczna na problemy z nadpotliwością

Pocenie się jest bardzo istotną funkcją ludzkiego organizmu. To jeden z najważniejszych mechanizmów zapobiegających utracie ciepła przez organizm. Gdy jednak ilość wydzielanego potu przewyższa normę i powoduje dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, mówi się o nadpotliwości. Powoduje ją nadmierna aktywność gruczołów potowych, których największa ilość jest zlokalizowana na na dłoniach, stopach, czole i pod pachami. Nadpotliwość można leczyć różnymi metodami. Jeśli tradycyjne sposoby nie pomagają, warto rozważyć skorzystanie z medycyny estetycznej.

Jakie są metody leczenia nadpotliwości?
Na nadpotliwość opracowano wiele środków farmaceutycznych, jednak ich działanie okazuje się skuteczne u niewielkiej liczby osób. Dodatkowo wiele z nich powoduje skutki uboczne. Wydzielanie potu można ograniczyć również poprzez stosowanie antyperspirantów. Najskuteczniejsze są te apteczne, zawierające chlorek glinu. Ogólnodostępne antyperspiranty kosmetyczne mogą jedynie zamaskować nieprzyjemny zapach. Skrajne przypadki nadpotliwości mogą być zakwalifikowane do zabiegu chirurgicznego usunięcia gruczołów potowych lub sympatektomii. Przed podjęciem tak drastycznych kroków, można jednak skorzystać z małoinwazyjnych metod leczenia, jakie oferuje medycyna estetyczna. Zalicza się do nich przede wszystkim botox.- leczenie nadpotliwości botoksem.

Botox na nadpotliwość
Botox jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod leczenia nadpotliwości. Choć substancja ta jest utożsamiania głównie z zabiegami na zmarszczki, to jej działanie jest szeroko doceniane w wielu terapiach leczniczych. Botox, inaczej toksyna botulinowa typu A powoduje blokadę nerwów, zaopatrujących gruczoły potowe. Powoduje to blokadę zakończeń nerwowych i sprawia, że problem wydzielania potu w miejscu podania substancji zanika nawet na około 6 miesięcy. Zabieg można powtórzyć wielokrotnie, dzięki czemu można na trwałe pożegnać się z problemem nadpotliwości.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Łaciak Meble do ogrodu

Kościuszki 86B
42-450 Niegowonice

Średnia Ocena

5/5
Maxton Design Bodykit

Podlesie 26
32-830 Wojnicz

Średnia Ocena

5/5
Gasconcept Kurpińscy

Składowa 13
09-100 Płońsk

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Tajniki profesjonalnej strony www

Tajniki profesjonalnej strony www

Stworzenie ciekawej strony

Stworzenie ciekawej strony

Programy antywirusowe - wybór odpowiedniego programu

Programy antywirusowe - wybór odpowiedniego programu