Medycyna estetyczna na problemy z nadpotliwością

Medycyna estetyczna na problemy z nadpotliwością

Pocenie się jest bardzo istotną funkcją ludzkiego organizmu. To jeden z najważniejszych mechanizmów zapobiegających utracie ciepła przez organizm. Gdy jednak ilość wydzielanego potu przewyższa normę i powoduje dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, mówi się o nadpotliwości. Powoduje ją nadmierna aktywność gruczołów potowych, których największa ilość jest zlokalizowana na na dłoniach, stopach, czole i pod pachami. Nadpotliwość można leczyć różnymi metodami. Jeśli tradycyjne sposoby nie pomagają, warto rozważyć skorzystanie z medycyny estetycznej.

Jakie są metody leczenia nadpotliwości?
Na nadpotliwość opracowano wiele środków farmaceutycznych, jednak ich działanie okazuje się skuteczne u niewielkiej liczby osób. Dodatkowo wiele z nich powoduje skutki uboczne. Wydzielanie potu można ograniczyć również poprzez stosowanie antyperspirantów. Najskuteczniejsze są te apteczne, zawierające chlorek glinu. Ogólnodostępne antyperspiranty kosmetyczne mogą jedynie zamaskować nieprzyjemny zapach. Skrajne przypadki nadpotliwości mogą być zakwalifikowane do zabiegu chirurgicznego usunięcia gruczołów potowych lub sympatektomii. Przed podjęciem tak drastycznych kroków, można jednak skorzystać z małoinwazyjnych metod leczenia, jakie oferuje medycyna estetyczna. Zalicza się do nich przede wszystkim botox.

Botox na nadpotliwość
Botox jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod leczenia nadpotliwości czoła botoksem. Choć substancja ta jest utożsamiania głównie z zabiegami na zmarszczki, to jej działanie jest szeroko doceniane w wielu terapiach leczniczych. Botox, inaczej toksyna botulinowa typu A powoduje blokadę nerwów, zaopatrujących gruczoły potowe. Powoduje to blokadę zakończeń nerwowych i sprawia, że problem wydzielania potu w miejscu podania substancji zanika nawet na około 6 miesięcy. Zabieg można powtórzyć wielokrotnie, dzięki czemu można na trwałe pożegnać się z problemem nadpotliwości.

Opinie (3)

~Jerzy

2020-07-17 09:43:18

Adres IP:

*.*.*.111

Botox najlepsza metoda na walkę z potem.
~Justyna

2020-07-15 08:01:27

Adres IP:

*.*.*.111

Ciekawy artykuł mówiący jak szybko, efektywnie poradzić sobie z nadmierną potliwością.
~Maciek

2020-07-14 15:55:20

Adres IP:

*.*.*.111

OD dłuższego czasu walczyłem z nadmierną potliwością. Wypróbowałem wiele metod, które pomagały na krótki czas, albo w cale. W końcu zdecydowałem się na zabieg z wykorzystaniem botoksu i była to najlepsza decyzja. Od zabiegu pot już mi nie przeszkadza i czuję się lepiej.

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Flebolog Łukasz Paluch

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Kolorystyka stron internetowych

Kolorystyka stron internetowych

Wdrażanie HRM w Twojej firmie

Wdrażanie HRM w Twojej firmie

Jak wybrać antywirus idealny dla swojego komputera?

Jak wybrać antywirus idealny dla swojego komputera?