Oprogramowanie biurowe

Oprogramowanie biurowe

Programy biurowe, to cały zbiór programów komputerowych, które służą do typowych zastosowań w pracy biurowej np. edycja tekstu, obsługa baz danych. Jakkolwiek byłyby one tworzone, oprócz do pracy w biurze są one powszechnie stosowane do pracy na domowych komputerach. 

Najczęściej w programy biurowe w swoim składzie mają:
- edytor tekstu, 
- arkusz kalkulacyjny,
- programy do prezentacji

Oprócz nich producenci takich programów często dodają program do obsługi baz danych, programy graficzne, czy do tworzenia stron www.
Wiele programów biurowych dostępnych jest w internecie za darmo. Aby go zainstalować na swoim komputerze należy wejść na odpowiednią stronę www i pobrać w miarę najnowszą wersję. Programy biurowe wcale nie są trudne do instalacji, bo najpierw należy uruchomić plik, potem uruchomi się instalator należy kliknąć dalej i wreszcie zainstalować. Zazwyczaj po chwili pojawia się kreator instalacji i należy dalej kliknąć na dalej. Aby móc przejść dalej, trzeba wyrazić akceptację z warunkami licencji. 

Kolejny krok to wprowadzenia nazwy użytkownika, wybór typu instalacji i wybieramy instaluj. Dodatkowo program może zadawać pytania, ale to od nas zależy czy chcemy np. otwierać pliki stworzone przez programy biurowe. I robimy tak, aż do momentu kiedy pojawi się zakończ. Od tego momentu możemy korzystać do woli z zainstalowanego programu biurowego.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Klinika medycyna estetyczna dr Parda

ul. GRUSZEK i JABŁUSZEK 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5
Firma Przyczepą Przez Świat - wypożyczanie komfortowych przyczep kempingowych

Aleje Jerozolimskie 247
05-816 Opacz

Średnia Ocena

5/5
Firma Stalgast wyposażenie gastronomii

Staniewicka 5
03-310 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak znaleźć dobry serwis komputerowy?

Jak znaleźć dobry serwis komputerowy?

Druk podstawowa metoda powielania

Druk podstawowa metoda powielania

Wdrażanie HRM w Twojej firmie

Wdrażanie HRM w Twojej firmie