Oprogramowanie biurowe

Oprogramowanie biurowe

Programy biurowe, to cały zbiór programów komputerowych, które służą do typowych zastosowań w pracy biurowej np. edycja tekstu, obsługa baz danych. Jakkolwiek byłyby one tworzone, oprócz do pracy w biurze są one powszechnie stosowane do pracy na domowych komputerach. 

Najczęściej w programy biurowe w swoim składzie mają:
- edytor tekstu, 
- arkusz kalkulacyjny,
- programy do prezentacji

Oprócz nich producenci takich programów często dodają program do obsługi baz danych, programy graficzne, czy do tworzenia stron www.
Wiele programów biurowych dostępnych jest w internecie za darmo. Aby go zainstalować na swoim komputerze należy wejść na odpowiednią stronę www i pobrać w miarę najnowszą wersję. Programy biurowe wcale nie są trudne do instalacji, bo najpierw należy uruchomić plik, potem uruchomi się instalator należy kliknąć dalej i wreszcie zainstalować. Zazwyczaj po chwili pojawia się kreator instalacji i należy dalej kliknąć na dalej. Aby móc przejść dalej, trzeba wyrazić akceptację z warunkami licencji. 

Kolejny krok to wprowadzenia nazwy użytkownika, wybór typu instalacji i wybieramy instaluj. Dodatkowo program może zadawać pytania, ale to od nas zależy czy chcemy np. otwierać pliki stworzone przez programy biurowe. I robimy tak, aż do momentu kiedy pojawi się zakończ. Od tego momentu możemy korzystać do woli z zainstalowanego programu biurowego.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Łaciak Meble do ogrodu

Kościuszki 86B
42-450 Niegowonice

Średnia Ocena

5/5
Maxton Design - Mitsubishi Lancer Evo Spoilery

Zbylitowskich 157
33-113 Zgłobice

Średnia Ocena

5/5
Notariusz Szyndak w Rzeszowie

Lisa-Kuli 18/13
35-025 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Targetowanie behawioralne

Targetowanie behawioralne

Warto istnieć w internecie

Warto istnieć w internecie

Pryncypia PRINCE2

Pryncypia PRINCE2