Oprogramowanie do zarządzania produkcją

Oprogramowanie do zarządzania produkcją

Osobom zarządzającym firmami produkcyjnymi sektor IT przychodzi z pomocą. Bez względu na to, czy jest to produkcja seryjna, czy jednostkowa, dyskretna lub procesowa, niezbędne będzie oprogramowanie do zarządzania produkcją, które znacznie ułatwi wszelkie czynności wykonywane w firmie.

Zanim firma przystąpi do właściwej produkcji przeprowadza najczęściej symulację kosztów wytworzenia. Przy zarządzaniu produkcją poprzez specjalne oprogramowanie odbywa się to na podstawie przewidzianych w systemie informacji. Po etapie symulacji proces produkcji przechodzi w tworzenie planu produkcyjnego, w którym określona jest ilość produktu, jak i technologia produkcji. W większości programów do zarządzania produkcją istnieje możliwość wstępnego sprawdzenia stanów magazynowych oraz uzyskania bilansu brakujących składników. Wszystko to następuje jeszcze przed wygenerowaniem zleceń produkcyjnych i przystąpieniem do etapu realizacji, co znacznie minimalizuje ewentualne przestoje w produkcji.

Często dostępne są następujące rodzaje raportów: plan produkcyjny, raporty magazynowe oraz raporty operacyjne, a w większości programów podstawowym elementem operacyjnym jest zlecenie produkcyjne, równoznaczny z zatwierdzonym do realizacji plan produkcyjny. Cała praca operacyjna wykonywana jest na zleceniu, co ułatwia kontrolę nad odchyleniami od norm technologicznych, powstałymi w trakcie procesu produkcji.

Dokumenty magazynowe tworzone w programie wystawiane są automatycznie na podstawie danych w nim zawartych. Programy posiadają także szerokie możliwości raportowania. W większości z nich możliwe jest także automatyczne księgowanie dokumentów, takich jak wydania do produkcji, przyjęcia z produkcji, korekty. Programy często obejmują również pełną współpracę z obszarem księgowo-finansowym przy rozliczaniu produkcji.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Linea - Profesjonalny serwis maszyn TASKI

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Popularne oprogramowanie

Popularne oprogramowanie

Jakie technologie wykorzystywane są w produkcji laminatów?

Jakie technologie wykorzystywane są w produkcji laminatów?

Zalety oprogramowania ERP

Zalety oprogramowania ERP