Podwójny nagrobek - co warto wiedzieć?

Podwójny nagrobek - co warto wiedzieć?

Wybór odpowiedniego nagrobka nie jest najłatwiejszym zadaniem. Czynnikiem, który w dużej mierze przekonuje klientów do zakupu jest przede wszystkim cena, w później piękna estetyka oraz trwałość. Mogiła wykonana z wysokiej jakości materiału, a przy tym właściwie pielęgnowana, przetrwa wiele lat, zachowując przy tym swój doskonały wygląd.

Śmierć bliskiej osoby jest ogromną stratą, której towarzyszy smutek i stres. Dlatego też często zdarza się, że klienci decydują o zakupie pod wpływem emocji. To rozumiałe - taka sytuacja mocno oddziałuje na człowieka, ale mimo całego zamieszania związanego z pogrzebem, zaleca się wybór odpowiedniego nagrobka po konsultacji z profesjonalnym zakładem kamieniarskim. Dzięki temu zawsze uda się dokonać właściwego wyboru, a zakupiony produkt będzie wspaniałym pomnikiem, upamiętniającym zmarłe osoby.
Producenci oferują współcześnie rozmaite nagrobki, o różnych wielkościach i wykonane z różnych rozmiarów. W Polsce do wyrobu nagrobków najczęściej stosuje się lastryko, granit, piaskowiec oraz marmur. Oczywiście, te wykonane z kamieni naturalnych pięknie się prezentują, są trwałe i występują w różnych wersjach kolorystycznych. Przed podjęciem decyzji zakupu, warto zastanowić się nad rozmiarem mogiły. Firmy kamieniarskie oferują zarówno nagrobki standardowe, jak i podwójne. Te ostatnie mają zastosowanie zwłaszcza w przypadku małżeństw. W przypadku większych rodzin, wybiera się pokaźne grobowce.

Rzeczywistość jest taka, że w wielu sytuacjach czynnikiem decydującym o zakupie jest cena. Wiadomo, możliwości finansowe mogą być różne. Jednak mając na uwadze fakt, że nagrobek to jednorazowy wydatek, warto przed jego zakupem sprawdzić wszystkie dostępne możliwości. Wybierając nagrobek podwójny należy przede wszystkim wziąć pod uwagę rodzaj surowca. Kamienie naturalne są zdecydowanie bardziej trwałe, występują w wielu kolorach i pięknie się prezentują. Warto też dowiedzieć się o możliwość grawerowania napisów. Twórcy nagrobków często proponują tańszą możliwość malowania, ale jest to opcja zdecydowanie mniej trwała i bardziej podatna na zmywanie lub blaknięcie.
Nagrobek podwójny to doskonałe rozwiązanie na upamiętnienie pary małżonków. Należy jednak pamiętać, że w przypadku mogiły dla dwóch osób, konieczne jest zadbanie o podwójne miejsce na cmentarzu. Wówczas należy zgłosić się do zarządcy cmentarza i upewnić się, że wstawienie podwójnego nagrobka jest w ogóle możliwe. Może się okazać, że zw względu na małą przestrzeń, grób dla dwóch osób po prostu się nie zmieści.

Jeśli szukasz profesjonalnego zakładu kamieniarskiego na terenie województwa podkarpackiego, powinieneś zapoznać się z ofertą pracowni Piotra Sochy z Łańcuta. Tutaj znajdziesz szeroki wybór nagrobków podwójnych, które pięknie się prezentują i będą wspaniałymi miejscami spoczynku Twoich bliskich.

Opinie (1)

Marek

2020-06-22 13:23:58

Adres IP:

*.*.*.66

Zgadzam się z tym co tutaj napisane, wielu ludzi w dzisiejszych czasach kieruje się przy wyborze nadal ceną, która często "niska" idzie w parze z niedowartościowaną usługą, a z czym się dalej wiąże słabą jakością i niezadowoleniem klienta. Warto zawsze przemyśleć decyzję i przeanalizować dwa razy aby wybrać profesjonalistę.

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Flebolog Łukasz Paluch

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Produkcja tonerów, jak wygląda ten proces?

Produkcja tonerów, jak wygląda ten proces?

Intranet - co to takiego?

Intranet - co to takiego?

Tworzenie zgrabnej formy dla informacji

Tworzenie zgrabnej formy dla informacji