Programy do zarządzania personelem

Programy do zarządzania personelem

Oprogramowanie do zarządzania personelem to zestaw aplikacji służących menadżerom do realizacji zadań związanych z pracownikami firmy. Sam system kadrowo-płacowy wspiera zwykle następujące aspekty zarządzania zasobami ludzkimi: zarządzanie personelem i siłą roboczą, zarządzanie listą płac, świadczeniami pracowniczymi, szkoleniami, ścieżkami rozwoju zawodowego oraz zdrowiem i bezpieczeństwem w pracy. Dodatkowo system może wspierać funkcjonalność samoobsługi pracownika.

Nie wszyscy wiedzą, że systemami wspomagającymi zarządzanie personelem jest również szereg systemów służących do zarządzania wynagrodzeniami, a także ściśle z nimi powiązane systemy zarządzania wynikami pracowników (EPM). Są to kluczowe komponenty szerokiego spektrum aplikacji służących do zarządzania kompetencjami w firmie.

Wymienione aplikacje są wykorzystywane przez specjalistów działu HR przy ocenie wyników pracowników, a także w celu lepszego wykorzystywania kompetencji. Systemy zarządzania wynagrodzeniami zapewniają natomiast modelowanie wynagradzania pracowników zgodnie z ich kompetencjami i wynikami. Są one także wykorzystywane jako narzędzie strategiczne dla utrzymania ważnych dla firmy kompetencji.

Systemy zarządzania programami motywującymi, określane także jako systemy zarządzania wynagrodzeniami działu sprzedaży, są z kolei wykorzystywane przez kierownictwo działu sprzedaży do modelowania i prognozowania środków przeznaczonych na prowizje i inne sposoby motywacji, a także do harmonizowania strategii typu "zapłata za pracę" z celami korporacyjnymi.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Linea - Profesjonalny serwis maszyn TASKI

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Do czego służy CRM?

Do czego służy CRM?

Systemy ERP zarządzanie przedsiębiorstwem

Systemy ERP zarządzanie przedsiębiorstwem

System HRM

System HRM