Zalety pelletu sosnowego

Zalety pelletu sosnowego

W obecnych czasach coraz więcej mówi się o pellecie sosnowym, który jest ciekawą i ekologiczną alternatywą dla ogrzewania węglem bądź drewnem. Dużo osób zastanawia się, czy naprawdę jest taki bezpieczny, wydajny oraz skuteczny. Pellet sosnowy to rzeczywiście dobra opcja, jednak musi być on dobrej jakości i czysty. Decydując się na ogrzewanie budynku w ten sposób, istotne jest więc, aby kupować produkt ze sprawdzonego źródła.

 

Pellet sosnowy a ekologia

W dzisiejszych czasach, które charakteryzują się postępem cywilizacyjnym i wszechobecnym zanieczyszczeniem, dbałość o środowisko stanowi sprawę wysokiej wagi. Ogrzewanie pelletem sosnowym jest bardzo ekologiczne, ponieważ podczas spalania praktycznie nie wydziela się dwutlenek węgla - oczywiście wykorzystywany produkt musi być bez dodatków chemicznych. Kolejną zaletą pelletu liściastego jest nieduża ilość popiołu otrzymana w wyniku spalania, który dodatkowo może zostać wykorzystany jako naturalny nawóz. To paliwo opałowe może więc być zużytkowane w całości, w konsekwencji czego środowisko zasadniczo nie poniesie żadnego uszczerbku.

 

Kaloryczność pelletu sosnowego

Kaloryczność to inaczej wartość opałowa, która określa ilość otrzymanego ciepła w wyniku spalenia, a więc wydajność i ekonomiczność danego paliwa opałowego. Pellet sosnowy cechuje się bardzo dobrą kalorycznością, mimo że uważa się, iż lepszą ma pellet iglasty lub pellet dębowy. W rzeczywistości najwięcej zależy od konkretnego produktu i uczciwości jego producenta, a niestety bywa to rzadkością przy produkcji pelletu dębowego. Przez jego dość problematyczny proces uzyskiwania, trudno o jego czystość. Pellet sosnowy jest łatwiej dostępny, przez co z reguły odznacza się niższą ceną w porównaniu do innych rodzajów. Polecamy jednak, aby nie kupować zaskakująco taniego pelletu, ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że jest on zanieczyszczony. Najlepiej zwracać uwagę, czy dany produkt posiada odpowiednie certyfikaty.

 

Sprawne działanie kotła

Dobrej jakości pellet sosnowy gwarantuje poprawne i długie działanie kotła. Przy wyborze danego pelletu warto zwracać uwagę na jego źródło, ponieważ złej jakości może negatywnie wpływać na nasz kocioł. Niewątpliwym atutem pelletu sosnowego jest również fakt, że nie powoduje dużych zanieczyszczeń, przez co łatwiej zachować czystość kotła oraz pomieszczenia.

 

Wygoda magazynowania pelletu sosnowego

To granulowane paliwo opałowe najczęściej pakowane jest w poręcznych workach, z tego powodu łatwo je przechowywać i przenosić z miejsca na miejsce. Dodatkowo pellet sosnowy nie absorbuje wilgoci, przez co nie musimy się obawiać o straty podczas magazynowania. Co więcej, produkt nie ulega samozapłonowi, w związku z tym możemy liczyć na pełne bezpieczeństwo budynku oraz jego mieszkańców.

Nie ulega wątpliwości, że pellet sosnowy to ekologiczne i atrakcyjne pod licznymi względami paliwo opałowe. Jednak musi być to produkt wysokiej jakości, który znajduje się między innymi w ofercie producenta pelletu Richd. ANDERS.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Linea - Profesjonalny serwis maszyn TASKI

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

W jakim celu pozycjonować swoją witrynę

W jakim celu pozycjonować swoją witrynę

Specjalistyczne oprogramowanie Lean QS

Specjalistyczne oprogramowanie Lean QS

Oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem

Oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem