Gainer czy białko - co będzie lepsze?

Gainer czy białko - co będzie lepsze?

W obecnych czasach dbanie o sylwetkę staje się kwestią coraz bardziej istotną. Stosujemy więc skomplikowane diety i ciężko trenujemy, aby szybko osiągnąć zamierzone efekty. To jednak często nie wystarczy, aby osiągnięty rezultat był nie tylko zadowalający, ale również długotrwały. W takiej sytuacji warto sięgnąć po odpowiednio dobrany suplement diety, który pozwoli nie tylko przyspieszyć cały proces, ale także wzmocnić jego efekty. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodą z siłownią, wybór właściwego specyfiku może być nie lada wyzwaniem. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z najistotniejszymi cechami produktów, które mogą się w tym przypadku sprawdzić. Najczęściej wybieranymi preparatami mającymi pomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki są zdecydowanie gainer oraz odżywka białkowa. Na który jednak najlepiej się ostatecznie zdecydować?

Gainer to suplement diety składający się z węglowodanów oraz białek, ze sporą przewagą tych pierwszych. Doskonale sprawdza się u osób, dla których przyrost masy mięśniowej stanowi problem. Szybkie tempo przemiany materii sprawia, że zapotrzebowanie energetyczne tych osób jest zwiększone, dlatego trudno zaspokoić je za pomocą czystego białka. W tym przypadku niezbędne są węglowodany, które z łatwością to zapotrzebowanie pokryją. Jeżeli jednak mamy problem z odkładaniem się tłuszczu, należy stanowczo ograniczyć spożycie gainerów lub całkowicie z nich zrezygnować. Mogą one bowiem powodować przyrost masy ciała, którego osoby na diecie zdecydowanie wolą uniknąć. Dlatego w przypadku skłonności do tycia, należy stosować gainery jedynie tuż po treningu.

Odżywka białkowa stanowi natomiast znakomite źródło protein w diecie osób, które nie dostarczają ich wystarczających ilości wraz z pokarmem. Suplementy tego typu polecane są zarówno osobom, które dążą do przyrostu masy mięśniowej, jak i planującym schudnąć. Nie zawierają węglowodanów oraz tłuszczów, dzięki czemu osoby liczące kalorie nie muszą martwić się dodatkowym przyrostem masy ciała. Białko stanowi niezbędny element każdej diety odchudzającej, a także jest głównym budulcem mięśni. Dlatego też warto uwzględnić go w codziennym harmonogramie zarówno posiłków, jak i suplementów, niezależnie od celu naszej diety oraz treningów.

Oba suplementy diety mają swoje wady oraz zalety, dlatego warto przezytać artykuł "Gainer czy odżywka białkowa?" i rozważyć kilka kwestii, zanim zdecydujemy się na stosowanie jednego z nich. Przede wszystkim należy zastanowić się nad swoim metabolizmem, który ma decydujący wpływ na tempo przybierania na wadze. Osoby stosujące dietę redukcyjną powinny stanowczo unikać gainerów, które zawierają spore ilości węglowodanów. Sprawdzą się natomiast wśród osób, które mają problemy z przyrostem masy ciała, u których skutecznie przyspieszą ten proces. Biorąc pod uwagę sposób swojego odżywiania oraz przemianę materii, z pewnością każdy będzie w stanie dobrać odpowiedni dla siebie suplement diety, który korzystnie wpłynie na jakość treningów oraz ich efekty.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Linea - Profesjonalny serwis maszyn TASKI

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak i gdzie utylizować tusze i tonery?

Jak i gdzie utylizować tusze i tonery?

Smart Kid Belt i fałszywe opinie

Smart Kid Belt i fałszywe opinie

Przyszłość E-commerce i Trendy, które Kształtują Zakupy Online

Przyszłość E-commerce i Trendy, które Kształtują Zakupy Online