Metoda koordynowania projektu prince 2

Metoda koordynowania projektu prince 2

Poprzez jakość w tworzonym projekcie rozumiemy, że produkt stworzony został zgodnie z oczekiwaniami klienta oraz że uzyskane zostały korzyści, jakie były stawiane za cel na początku tworzenia projektu.

Nie jest możliwe kontrolowanie jakości bez planu. Kontrola jakości ma na celu sprawdzenie techniki oraz działań operacyjnych, które mają na celu zaspokojenie wymagań jakościowych. Konieczne jest między innymi wykonywanie różnych testów, które pozwalają sprawdzić jak zachowuje się system w różnych sytuacjach.

Jednak działania nadzoru jakości nie stanowią zakresu metodyki PRINCE2, który zakłada skoncentrowanie się na produkcie, aby być w stanie opisać oczekiwania jakościowe klienta oraz kryteria akceptacji projektu w Opisie Produktu Końcowego Projektu. Kierownik organizacji lub programu odpowiedzialny jest za nadzór jakością. Kierownik projektu musi jednak przygotować Strategię Zarządzania Jakością, jak również przygotować dokumentację, która zawiera oczekiwania jakościowe klienta i kryteria akceptacyjne.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Linea - Profesjonalny serwis maszyn TASKI

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

System ERP

System ERP

Gdzie stworzyć strategię marketingową?

Gdzie stworzyć strategię marketingową?

Oferty agencji interaktywnych

Oferty agencji interaktywnych