Adapter zamiast fotelika

Adapter zamiast fotelika

Na rynku dostępnych jest obecnie tak duży asortyment urządzeń do przewożenia dzieci w samochodach, że wybór odpowiedniego dla nikogo nie powinien stanowić problemu. Mimo to, nawet połowa rodziców przyznaje, że zdarzyło im się przewozić dziecko bez odpowiedniego zabezpieczenia. Grozi za to nie tylko mandat, ale w najgorszej sytuacji śmierć dziecka.

Samochodowe pasy bezpieczeństwa dostosowane są dla dzieci powyżej 150 cm, dlatego dziecko , które nie osiągnęło jeszcze tego wzrostu może łatwo się z nich wysunąć podczas kolizji, nagłego hamowania czy nawet w trakcie ostrego manewru. Nie każdy rodzic wie jednak, że do przewożenia dzieci służą nie tylko specjalne foteliki. Mogą to być również inne urządzenia podtrzymujące, na przykład podkładki. Nowością na rynku jest adapter do pasów Smart Kid Belt. To urządzenie, które pozwala na odpowiednie dostosowanie pasów na odcinku lędźwiowym i barkowym. Smart Kid Belt zostało wymyślone i wyprodukowane przez Polaków działających od ponad 20 lat w branży. 

Smart Kid Belt posiada certyfikat ECE R44 04, który pozwala na przewożenie dzieci zgodnie z prawem. Jest to najmniejsze urządzenie tego typu, dlatego nie sprawia tyle kłopotu co fotelik. Przede wszystkim jego odpowiednie zamontowanie jest dużo prostsze. Trwa to kilka sekund, dlatego nie ma problemu z jego przepinaniem z jednego pojazdu do drugiego. Smart Kid Bellt to jedyne urządzenie podtrzymujące które można zamontować na tylnej kanapie aż dla trójki dzieci. W przypadku fotelików i podkładek mieszczą się tylko po dwa egzemplarze, przez co trzecie dziecko zmuszone jest podróżować przypięte jedynie pasami. Ze względu na niewielkie rozmiary i wagę urządzenia, rodzic może mieć je zawsze przy sobie. Zmieści się nie tylko do schowka w samochodzie, ale również do torebki, plecaka, czy bagażu podręcznego w samolocie. Prawo w kwestii przewożenia dzieci jest wbrew pozorom bardzo liberalne i pozwala na przewożenie maluchów bez odpowiednich urządzeń podtrzymujących w taksówkach czy w autokarach. Czy w tych pojazdach dzieci są jednak mniej narażone na niebezpieczeństwo? Zdecydowanie nie, dlatego mając zawsze adapter w pogotowi z możliwością wykorzystania go w tych miejscach, rodzice nie będą musieli drżeć w obawie, że na trasie wydarzy się coś złego. 

Adapter Smart Kid Belt rekomendowany jest dla dzieci od 5 do 12 roku życia, o wadze mieszczącej się w przedziale 15-36 kg. Dzięki łatwej regulacji, urządzenie rośnie wraz z dzieckiem, czyli może służyć przez wiele lat. Pasuje do każdego pojazdu, który wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa. Nie trzeba więc martwić się o to, czy urządzenie się zmieści, ani wykonywać wcześniejszych przymiarek. Niewątpliwą zaletą Smart Kid Belta jest niska cena i łatwa dostępność. To sprawia, ze nawet zapominając zabrać adapter z domu można kupić go na stacji benzynowej, w markecie, czy nawet na poczcie.

Opinie (1)

Arthur

2020-02-02 06:35:07

Adres IP:

*.*.*.88

Świetny adapter. Sprawdzony przez Nas w dosyć długiej podróży na wakacje. Dzieci jak to dzieci trochę narzekały ale to przecież ich prawo. Mimo wszystko czuły się jednak znacznie bardziej komfortowo niż rok wcześniej gdzie używaliśmy jeszcze fotelików. Polecam adapter Smart Kid Belt.

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Linea - Profesjonalny serwis maszyn TASKI

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

System HRM

System HRM

Worki BIG-BAG a przemysł nawozów

Worki BIG-BAG a przemysł nawozów

Wykorzystanie IoT w liniach pakujących

Wykorzystanie IoT w liniach pakujących