Intranet - definicja, wady i zalety

Intranet - definicja, wady i zalety

Pod pojęciem Intranetu rozumie się sieć komputerową działającą w obrębie na przykład danej firmy czy też przedsiębiorstwa. W takiej sytuacji do intranetu dostęp mają wyłącznie osoby zatrudnione w konkretnym miejscu. Już chociażby samą nazwąIntranet przypomina Internet. I owszem pewne, spore podobieństwa zdecydowanie da się tu wyróżnić. Jednakże podstawową ich różnicą jest fakt, że Internet dociera do szerokiego grona użytkowników, zaś intranet raczej do wąskiego i ściśle określonego.

Niegdyś wynalazek intranetu stosowany był wyłącznie do zamkniętych obszarów wewnątrz firmowych. Teraz natomiast sytuacja uległa zmianie i intranet stosowany jest na znacznie szerszą skalę. W przeszłości, kiedy intranet miał dopiero swój początek był on doskonałą formą zastępującą tradycyjne broszurowane newslettery. Zwyczajne, drukowane biuletyny informacyjne przestały być więc potrzebne.

Na chwilę obecną z kolei intranet ma bardzo duże pole manewru. Dzięki swym szerokim funkcjom może być on użyty na przykład po to, by dostać się do innych systemów danej firmy. Ponadto warto także dodać, że intranet stanowi podstawę dzisiejszej spójnej i sprawnej komunikacji wewnątrz firmowej. Co więcej, do intranetu można się bez problemu dostać także z innych komputerów niż te funkcjonujące wewnątrz firmy. Możliwe to jest poprzez zalogowanie się za pomocą Internetu.

Generalnie rzecz biorąc tworzenie systemu intranetu ma bardzo dużo korzyści i zalety funkcjonowania tejże sieci widoczne są praktycznie w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości oraz charakteru.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Maxton Design - Mitsubishi Lancer Evo Spoilery

Zbylitowskich 157
33-113 Zgłobice

Średnia Ocena

5/5
Notariusz Szyndak w Rzeszowie

Lisa-Kuli 18/13
35-025 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Łaciak Meble do ogrodu

Kościuszki 86B
42-450 Niegowonice

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Oprogramowanie dla księgowych

Oprogramowanie dla księgowych

Jak wybrać oprogramowanie do sklepu online?

Jak wybrać oprogramowanie do sklepu online?

Antywirusy i ich możliwości

Antywirusy i ich możliwości