Intranet - definicja, wady i zalety

Intranet - definicja, wady i zalety

Pod pojęciem Intranetu rozumie się sieć komputerową działającą w obrębie na przykład danej firmy czy też przedsiębiorstwa. W takiej sytuacji do intranetu dostęp mają wyłącznie osoby zatrudnione w konkretnym miejscu. Już chociażby samą nazwąIntranet przypomina Internet. I owszem pewne, spore podobieństwa zdecydowanie da się tu wyróżnić. Jednakże podstawową ich różnicą jest fakt, że Internet dociera do szerokiego grona użytkowników, zaś intranet raczej do wąskiego i ściśle określonego.

Niegdyś wynalazek intranetu stosowany był wyłącznie do zamkniętych obszarów wewnątrz firmowych. Teraz natomiast sytuacja uległa zmianie i intranet stosowany jest na znacznie szerszą skalę. W przeszłości, kiedy intranet miał dopiero swój początek był on doskonałą formą zastępującą tradycyjne broszurowane newslettery. Zwyczajne, drukowane biuletyny informacyjne przestały być więc potrzebne.

Na chwilę obecną z kolei intranet ma bardzo duże pole manewru. Dzięki swym szerokim funkcjom może być on użyty na przykład po to, by dostać się do innych systemów danej firmy. Ponadto warto także dodać, że intranet stanowi podstawę dzisiejszej spójnej i sprawnej komunikacji wewnątrz firmowej. Co więcej, do intranetu można się bez problemu dostać także z innych komputerów niż te funkcjonujące wewnątrz firmy. Możliwe to jest poprzez zalogowanie się za pomocą Internetu.

Generalnie rzecz biorąc tworzenie systemu intranetu ma bardzo dużo korzyści i zalety funkcjonowania tejże sieci widoczne są praktycznie w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości oraz charakteru.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Klinika medycyna estetyczna dr Parda

ul. GRUSZEK i JABŁUSZEK 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5
Firma Przyczepą Przez Świat - wypożyczanie komfortowych przyczep kempingowych

Aleje Jerozolimskie 247
05-816 Opacz

Średnia Ocena

5/5
Firma Stalgast wyposażenie gastronomii

Staniewicka 5
03-310 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Wartościowa strona internetowa

Wartościowa strona internetowa

Kopalnia wiedzy

Kopalnia wiedzy

Pozycjonowanie regionalne

Pozycjonowanie regionalne