Jak działają wyszukiwarki?

Jak działają wyszukiwarki?

Wszystkie przeglądarki działają tak samo, a zdecydowana większość z nich w celu ustalenia rankingu danej strony wykorzystuje podobne algorytmy, które ustalają pozycje.

Każda wyszukiwarka składa się z kilku elementów. Pierwszym z nich jest pajączek, Spider, Crawler, który interpretuje kod strony. Nie bierze jednak pod uwagę zbędnych znaczników HTML, lecz oczyszcza z nich kod.

Po zakończeniu analizowania jednej strony, szuka podstron, które należą do tej samej domeny. Wraz z linkami zewnętrznymi, wszystkie trafiają do bazy danych, które tworzą indeks, którym jest spis zarówno wszystkich słów oraz miejsce ich występowania.

Kolejnym elementem wyszukiwarki jest program wyszukujący, który za pomocą specjalnych algorytmów jest w stanie określić wartość danej strony. Wyszukując danych fraz, nie bierze się pod uwagę słów, które nie mają konkretnego znaczenia, jak również spójników oraz przecinków. Elementy te nie są uwzględniane podczas wyszukiwania. Korzystając z dodatkowych programów również można sprawdzić pozycję konkretnej strony oraz czy pojawia się ona w katalogu.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn piekarniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Flebolog Łukasz Paluch

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Organizacja reklamy

Organizacja reklamy

Odpowiednia reklama w sieci

Odpowiednia reklama w sieci

Reklama firmy w Internecie

Reklama firmy w Internecie